• ANA SAYFA
  • DOKTORLARIMIZ
  • TIBBİ BİRİMLER
  • İLETİŞİM

Kalite Yönetim Sistemi

KALİTE POLİTİKAMIZ​

Kalite Nedir?

Özel Doğa Hospital’de kalite, en iyi sağlık sonuçlarına ulaşmak amacıyla, ihtiyacı olan herkese, çalışan güvenliği ve memnuniyetinden ödün vermeden, yeterli kaynaklara sahip tesislerde, iyi eğitilmiş uzmanlar tarafından, doğru uygulamalarla, doğru zamanda eşit hizmetin sağlanması olarak ifade edilmektedir

Daha kısa ve anlaşılır bir tabirle kalite ihtiyacı görmek ve onu karşılayabilmektir, kullanıma uygunluktur, verimliliktir, yaşam tarzıdır.

Doğa Hospital’de başlıca kalite unsurları :

» Liderlik Kalitesi.

» Donanım Kalitesi.

» Yönetim Kalitesi.

» İş Kalitesi.

» İnsan Kalitesi ‘dir

KALİTE POLİTİKAMIZ

Hastanemizde Toplam Kalite Yönetimi anlayışı ile çalışmalarımızı yürütmeyi hedeflemekteyiz. Deneyimli, konusunda uzman, güler yüzlü hekim ve personel kadromuzla sağlık hizmetini; bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, kalite standartları ile birleştirmekteyiz.

Hasta Güvenliği ve memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı sağlayan tüm önlemleri almaktayız. Mükemmellik hedefimizi; koruyucu, tedavi edici ve bakım hizmetlerimizin tüm alanlarına benimsetmekteyiz. Hasta ve yakınlarının haklarını bilmelerini sağlamak, gerekli özen ve değeri göstermek temel ilkelerimizdendir.

Hasta güvenliği ve memnuniyeti odaklı faaliyetlerde bulunmaktayız. Faaliyetlerimiz sırasında çevreye duyarlı olmak ve daima çevre bilincini muhafaza etmekteyiz. Kalite yönetim sistemini uygulamak ve sürekli iyileştirilmesini sağlamakta, çalışan güvenliği ve memnuniyetini iyileştirmekte ve geliştirmekteyiz.

Tüm kadromuzu güncel eğitimler ile desteklemekte, memnuniyetlerini ölçerek çalışanlarımıza verdiğimiz değeri göstermekteyiz. Yasal mevzuatın gerekliliğinden ödün vermeden, tıp etiği ilkelerine uygun çalışmaktayız.

Kalite Yönetim Sistemi Örnek Uygulamalarımız:

  1. Ulusal Hasta Güvenliği Hedeflerimize ulaşmak, çalışanlarımızın farkındalığını arttırmak ve Hasta Güvenliğini Kurum Kültürü haline getirmek için görsel çalışmalar yapılmış, periyodik eğitimler verilmeye devam edilmektedir.
  2. Sıfır Atık Yönetimi kapsamında, kurum içinde tüm alanlara sıfır atık kutuları yerleştirilerek, çalışanlara farkındalık eğitimleri periyodik olarak verilmektedir.
  3. Sağlıklı toplum bilincini geliştirmek amacıyla, toplumun ve bölgenin ihtiyacı olan eğitimleri uzman kadromuzla gerçekleştirmekteyiz.
  4. Tüm gebelerimizin sağlıklı ve güvenli doğum sürecini yaşamasını hedefleyen kurumumuz, Gebe Okulu Eğitim Programlarıyla; doğum eğitmenlerimiz, hekim, ebe ve hemşirelerimizle gebelerimizin yanında yer almaktadır.
  5. Hizmete erişimi hastalarımız için rahat ve hızlı hale getirmek için tetkik sonuçlarına online erişim sağlanmaktadır.
KALİTE POLİTİKAMIZ​
WhatsApp
Bize WhatsApp ile ulaşabilirsiniz
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?