Dişeti Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi

Diş eti ve dişleri destekleyen yapılarda meydana gelen aksaklıklar ve iltihaplanmalar sonucu oluşan hastalıklara günümüz tıp dünyasında diş eti hastalıkları denir. Diş eti hastalıkları büyük önem taşımaktadır ve diş kaybına kadar ulaşabilen olumsuz sonuçlar doğurabilir. Diş eti hastalıklarında bu sebepten ötürü erken teşhis ve tedavi son derece önem arz etmektedir. Çünkü diş eti hastalıklarında geç kalınmış Dişeti hastalığı belirtileri ve tedavisi bir tedavi diş etlerinde geri dönüşü olmayan kalıcı hasarlara yol açabilir ve kişinin hayatı boyunca çok büyük sorunlar teşkil edebilir.

Diş Eti Hastalığı Nedenleri

Diş eti hastalarının genelinde görülen bazı bulgular şu şekilde sıralanabilir:

  • Fırçalama esnasında diş köklerinin ve diş etlerinin kanaması ve bu durumun devamlı tekrar etmesi
  • Devamlı var olan rahatsız edici ağız kokusu
  • Diş etlerinin şişerek kızarması, köklerinin açılması ve hassas bir yapıya sahip olması
  •   Yiyeceklerin ısırılması esnasında alt ve üst dişler arasında meydana gelen uyumsuzluk
  • Diş etlerinin dişler ile bağının gevşemesi ve bunun sonucu olarak kolaylıkla ayrılabilmesi
  • Dişlerin diziliş düzeninin bozulması ve git gide birbirinden uzaklaşması
  • Diş etlerinden gelen iltihabımsı akıntı ve ekşi tat
  • Dişler arasında var olan aralıkların git gide artış göstermesi

Diş Eti Hastalıklarının Tedavisi

Eğer diş eti tedavisi için geç kalınmamışsa tedavi süreci daha kolay ve başarılı geçmektedir. Tedavi esnasında diş yüzeyini kaplayan mikroplar ve bakteri plağı temizlenerek uzaklaştırılır. Dişeti hastalığı belirtileri ve tedavisi Diş kökleri böylelikle eski haline geri döner ve sağlamlaşarak kuvvetli bir bakım oluşturur. Tedavi sonrası aynı problemlerin baş göstermemesi için günlük ağız bakımı ihmal edilmeden yapılmalıdır. Hasta, düzenli Dişeti hastalığı belirtileri ve tedavisi olarak doktor kontrollerini yaptırmalı ve diş etlerini gerekli kontrollerden geçirmelidir. Düzenli bir ağız bakımı aynı sorunların tekrarlanmasını önleyecek ve daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sunarak can sıkıcı bir problem olmaktan çıkacaktır.

Daha detaylı bilgi ve uzmanlarımızdan faydalanmak için Akşemseddin Mahallesi, Doğan Araslı Caddesi, No:4 Esenyurt/ İstanbul telefon:+90 212 690 30 41 iletişim bilgilerini kullanarak merkezimize gelebilirsiniz.