Check-up Nedir

Check-up olarak ifade edilen kavram, genel sağlık taramasıdır ve doğru şekilde ve doğru zamanda yapıldığında kişiler her türlü hastalıklardan korur.  Check-up yaptırmak isteyenlerin herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmasına gerek yoktur. Zaten yaptırmanın amacı da farkında olmadığınız hastalıkların ilerlemesini engellemek ve bu hastalıkları tedavi etmek içindir. Bireyler yılda bir kez check-up yaptırmaları sağlıklı hayat sürmek için çok önemli bir uygulamadır.. Birkaç saat içinde yapılan check-up uygulaması sayesinde sağlığınız ile ilgili olumlu ya da olumsuz etmenlerden haberdar olarak sağlıklı konforlu ve uzun bir yaşam sürebilirsiniz.

 Check-up Nasıl Yapılır?

   Check-up uygulaması hastanelerin modern laboratuvarlarında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.   Uluslararası standartlarda yapılan check-up uygulamasındaki temel Checkup Nedir prensip, vücutta meydana gelecek her türlü hastalıkları teşhis etmek ve tedavi ederek, kaliteli ve uzun bir hayatın kapılarını açmaktır.   Bu uygulama kişiye özel bir uygulamasıdır.

 Check-up Uygulamasında Neler Yapılır?

  Check- up uygulamasında;

1.Kalbin genel durumu, damarlardaki kanın basıncı, solunum durumu gibi hayati açıdan önemli unsurlara bakılır.

  1. Hemen ardında kulak boğaz burun muayene, iç hastalıkları, kardiyolojik, nöroloji, üroloji, cilt hastalıkları ve jinekoloji muayenelerinden geçirilir.
  2. Check-up yaptıran erkek bireyse ek olarak üroloji muayenesi, kadınlarda ise meme muayenesi ve pelvik muayenesi yapılır.
  3. Kimya paneli, kan sayımı, idrar tahlili, romatizmal hastalıklar için gerekli tahliller yapılır.
  4. Karaciğer böbrek testleri, kanser taraması gibi kişiye özel bazı test ve tetkikler yapılır. .

  Check –up Yaptırırken Bilmeniz Gerekenler

  Check-up yaptırırken Checkup Nedir bilmeniz gereken önemli detaylar bulunmaktadır.  Özellikle kadınlar check-up yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli detaylı vardır. Özellikle kadınlar checkup yaptırmadan önce hamilelik durumlularının olup olmadığına dikkat etmeleri gerekir.  Checkup Nedir Eğer daha önce yakın zamanda Yaptırdığınız test, tahlil ve tetkik raporlarını yanınızda getirmeniz ve doktorunuza göstermeniz gerekir. Check-up için mutlaka önceden randevu almalısınız. Check-up’a girmeden önce yaklaşık 12 saat yiyip içmeyi bırakmalısınız.  Düzenli olarak kullandığınız ilaçları da check-up yapan uzmana mutlaka göstermelisiniz. Checkup Nedir Kadınlar adet döneminin olmadığı dönemlerde girmeleri gerekir. Check-up yaptırmak için Özel Doğa Hastanemize uğrayarak uzmanlarımızla görüşerek randevu alabilirsiniz. Sağlık merkezimize Akşemseddin Mah. Doğan Araslı Cad. No: 4 Esenyurt / İstanbul +90 (212) 690 3041 iletişim adresimizden ulaşabilirsiniz.